Міжнародні зв'язки

Стажування аспіранта і студента факультету МЕХТ в університеті Хімії та Технології Чеської республіки, м. Прага

Всім привіт з чарівного та старовинного міста Прага! За час нашого перебування в цьому дивовижному місці в рамках «Спільної програми Міністерства освіти України та Чеської Республіки», ми відчули неймовірне щастя від можливості набуття досвіду під час навчання в одному з кращих хімічних вузів Європи – Університеті Хімії та Технології (Висока Школа Хімічна Технологічна, ВШХТ). Знаходиться цей навчальний заклад у серці Чеської республіки, в місті Празі.

Своє високе звання ВШХТ заслуговує не тільки завдяки високому рівню підготовки випускників високої школи та найсучаснішому оснащенню хімічних лабораторій. Однією з основних переваг є те, що він напряму співпрацює з Оксфордським університетом та іншими  найвідомішими університетами Європи.

Приємним також є той факт, що ми можемо побачити та долучитися до процесу навчання з різних аспектів, таких як відвідування курсів з дисциплін та проведення наукового проекту.

Наше  навчання розпочалось ознайомленням з  корпусами, лабораторіями та бібліотекою. Система освіти для студентів тут дуже цікава і має відмінності від нашої. Наприклад, немає груп, одного розкладу на всіх, пара може йти близько 3 годин. Кожен сам вибирає дисципліни які хоче вивчати. І ніхто не буде змушувати вас на них ходити.

Дуже приємним став той факт, що викладачі завжди намагаються донести максимум знань до студентів, часто роблять тести та семінари. Наприклад, найбільш вражаючими для магістрантки Світлани Омельченко, яка навчається на Факультеті Хімічні Технології, стали неймовірно цікаві лекції з характеристики частинок професора Віллі Пабста. 

 

Окрему увагу заслуговують лабораторії університету, які є просто дивовижними! Вони займають цілі поверхи і демонструють найновіше та високотехнологічне обладнання. Це робить практичні заняття ще цікавішими, та що найважливіше, надає можливість проводити наукові дослідження з різноманітних напрямків хімічної та біохімічної галузей науки.

Так наприклад, на Факультеті Хімічна Інженерія, нараховується декілька провідних лабораторій, кожні з яких мають свого керівника. Зокрема лабораторії під керівництвом Мирослава Шооша, де проходить стажування аспірантки Ірини Данило, включають біолабораторію, наномікролабораторію та лабораторію передових матеріалів для біоінженерії.

З нагоди початку міжнародної співпраці між Університетом Хімії та Технології (місто Прага) та Донецьким Національним Технічним Університетом (місто Покровськ) відбулася урочиста зустріч пані декана Факультету Хімічної Інженерії Марії Урбанової з аспіранткою Іриною Данило. Під час якої було здійснено обмін пам’ятними подарунками від обох університетів. 

Іншим дуже цікавим досвідом стало спілкування з «Еразмус-студентами». Можливість дізнатися про традиції та звичаї народів інших країн, долучитися до їх культури і, звісно, знайти нових друзів з найвіддаленіших куточків нашої планети – це справді неймовірний заряд позитивних вражень та емоцій. А ще гарна нагода з вдосконалення своїх англомовних навичок.

Під  час навчання проходить безліч зустрічей, вечірок та свят для всіх «Еразмус-студентів». Тому, мабуть за перший місяць ми відвідали всі найкрасивіші місця в Празі. В нашому серці назавжди залишаться спогади про вражаючу своєю величчю Староместську площу, незабутній Астрономічний годинник на головній Ратуші Праги. І, звісно, невимовно красиві панорамні краєвиди Праги зі старовинної фортеці Вишеград. 

Висловлюємо неймовірну вдячність за гостинність Університета Хімії та Технології (місто Прага)  та за співпрацю Відділа міжнародних зв’язків Донецького Національно Технічного Університета (місто Покровськ) з факультетом «Машинобудування, екології та хімічних технологій» і, зокрема, з кафедрою «Хімічні технології» з метою обміну своїми студентами та аспірантами у рамках програми «Еразмус».

ст. гр. ХТм-16 Омельченко Світлана та аспірантка кафедри "Хімічні технології" Данило Ірина

 

Університет як рушій реформ місцевих громад та бізнесу

Британська Рада, Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України та Фундація лідерства для вищої освіти Сполученого Королівства  започаткували Програму розвитку лідерського потенціалу університетів та наприкінці 2015 р. оголосили конкурс для участі в проекті

 

Факультет здійснює міжнародні зв’язки з технічним університетом Гамбург-Гарбург (Німеччина), технічним університетом Кайзерслаутерна (Німеччина), Магдебурзьким університетом (Німеччина), Остравським технічним університетом (Чехія), Сілезьким технічним університетом (Польща), Краківським технічним університетом (Польща).

 

Стажування в технічному університеті Кайзерслаутерна за програмою DAAD.

На кафедрі ОПТК традиційно розвинені міжнародні наукові зв'язки з провідними німецькими університетами - Гамбурзький технічний університет і технічний університет Кайзерслаутерна. За останні роки більше двох десятків студентів і кілька викладачів кафедри взяли участь в програмі DAAD і виграли гранти на проведення наукових досліджень в цих університетах.

У липні-серпні 2016 року докторант кафедри ОПТК Топоров А.А. отримав стипендію DAAD і проходив наукове стажування в технічному університеті Кайзерслаутерна. Таке стажування, як, втім, і більшість наукових робіт в західних країнах, має на увазі виконання закінченого наукового дослідження з отриманням конкретних результатів. На цей раз дослідження проводилися спільно з німецькими колегами в області нанопокриттів для захисту робочих поверхонь технологічних агрегатів.

Звичайно, можливість проведення досліджень в Інституті світової рівні, надає величезні можливості. Це і найсучасніше обладнання, і досвід організації проведення досліджень, і спілкування з колегами, і можливість попрацювати на одному з найпотужніших в Європі обчислювальних кластерів в області CFD-моделювання та багато іншого.

Але найбільше вражає розмах і масштаби наукових досліджень, які проводяться в таких світових наукових центрах. На одній тільки кафедрі технології частинок одночасно проводиться більше 20 наукових досліджень. Наприклад, спільно з 11 іншими кафедрами університету Кайзерслаутерна і в кооперації з більш ніж 15 світовими дослідницькими центрами проводяться дослідження зі створення виробів починаючи з рівня атомів. Це дозволяє створювати матеріали з наперед заданими властивостями. Інший напрямки наукових досліджень на кафедрі не менше захоплюючі.

Можливість проведення досліджень в світовому провідному науковому центрі відбулася завдяки стипендіі організації DAAD, а також завідувача кафедрою "Технологія частинок" технічного університету Кайзерслаутерна проф. Антонюка С.І. і завідувача кафедрою "Обладнання технологічних переробних комплексів" Донецького національного технічного університету проф. Парфенюка О.С.