Інформаційний тренінг для дітей «Навчитись, щоб зберегти життя»

24 травня в Донецькому національному технічному університеті в актовій залі пройшов інформаційний тренінг в рамках проекту "Active Citizens Ukraine" за підтримки British Council з мінної безпеки для дітей «Навчитись, щоб зберегти життя».

Реалізації тренінгу передувала участь проекту в конкурсі, який був організований для переміщених вищих навчальних закладів Британської Ради в Україні. На підготовчому етапі конкурсу брало участь 85 проектів, після попереднього відбору залишилось 35. На завершальному очному етапі Каулін В.Ю., доцент кафедри «Хімічні технології» успішно захистив проект і в числі 18 кращих був відібран для реалізації. Заручившись підтримкою Британської Ради в Україні, Координаційним центром переміщенних ВНЗ, можна було приступати до реалізації проекту. Від ідеї до реалізації буває йдуть роки. У нашому випадку на реалізацію проекту знадобилось близько трьох місяців плідної роботи. Також необхідно було заручитись підтримкою фахівців з мінної безпеки, зацікавити школярів міста Покровська, узгодити дозвільні документи для проведення заходу. Найважливіше було підготувати проект так, щоб поставлені цілі були реалізовані. Необхідно було довести до дітей інформацію про небезпеку, яку приховують міни та боєприпаси, що не розірвалися, щоб зберегти здоров'я і захистити найголовніше - життя. Щоб задовольнити інтерес школярів, їх цікавість, вирішено було розрядити інформаційний тренінг цікавими хімічними експериментами. В останню неділю травня відзначають день хіміка. І до цієї дати вже стало традицією готувати різні хімічні досліди. До цього були наукові пікніки, участь у фестивалі "З країни в Україну".

До призначеної дати час пролетів швидко. Літературний пошук, бурхливі дискусії, досліди під пильною увагою критиків, розробка сценарію заходу, підбір музичного супроводу. Іноді випадкові перехожі могли спостерігати за незрозумілою метушнею на території університету. Але непосвяченим було важко зрозуміти приготування, а затримуватися на довго ніхто не хотів. Велика частина дослідів проводилась в лабораторії і була до певного часу прихована від ока цікавих. Інтрига трималася до останнього моменту.

Побачити, що вийшло, вдалося всім бажаючим. Крім школярів старших класів Покровська, були їхні вчителі, студенти ДонНТУ, викладачі та співробітники вузу. У таких ситуаціях краще один раз побачити, ніж багато чути і читати відгуки тих, хто був присутній.

З привітальним словом виступив проректор ДонНТУ з міжнародніх зв'язків І.Б. Швець. Відзначила цікавий формат проведення заходу. Після цього Каулін В.Ю. розповів про сам тренінг, як зародилась ідея та які цілі наша група збирається досягти проектом. Далі представники данської групи з розмінування показали свою презентацію. Глядацька зала уважно слухала, активно брала участь в обговоренні проблем мінної безпеки, відповідала на поставлені питання. Багато було корисної інформації, не тільки для дітей.

Друга частина заходу була присвячена захоплюючим хімічним дослідам, які продемонстрували викладачі та студенти кафедри хімічної технології факультету машинобудування, екології та хімічних технологій. Деякі досліди виявилися несподіваним сюрпризом, частина, не менш цікавих, вже демонструвалася раніше. Серед експериментів можна було побачити перетворення води в лід, майже біблійне перетворення води на вино, вулкан, фараонових змій. Найбільш за все багатьох здивував джин, який виривався з колби, усі бажаючі могли загадати бажання і трошки згадати дитинство. Серед дослідів було багато спецефектів з вибухами, полум'я на долонях. Завершальним дослідом була демонстрація хімічних чорнил, які магічним чином на абсолютно чистому аркуші проявили напис про небезпеку мін.

Організатори сподіваються, що поставлені цілі інформаційного тренінгу були досягнуті і всі, хто прийшов, не пошкодували про витрачений час.