Науково-дослідна робота студентів ФМЕХТ в Німеччіні

Усім привіт з міста Кайзерслаутерна від студентів факультету Машинобудування екології і хімічних технологій.

Навесні 2016 року ми дізналися про неймовірну можливість відвідати технічний університет міста Кайзерслаутерна (Німеччина) з метою проведення наукових досліджень для написання магістерської дисертації. Але, щоб скористатися цією можливістю, треба пройти конкурс та отримати грант від німецької організації DAAD. Це було не так просто, але нам вдалося це зробити! Звичайно довелося добре попрацювати та провести багато попередніх досліджень у ДонНТУ.

Увесь рік ми готувалися та з нетерпінням чекали на цю подорож і в квітні 2017 року ми прибули в Німеччину. Насамперед ми відвідали університет, ознайомилися з науковими керівниками, навчальними корпусами і лабораторним оснащенням.

Технічний Університет Кайзерслаутерна (Technische Universität Kaiserslautern) - один з провідних технічних вузів Німеччини, що має величезний потенціал. Нині на 12-ти факультетах Технічного університету Кайзерслаутерна навчаються близько 12,5 тисяч студентів.

У кожного з нас є своє завдання, над яким ми почали працювати ще в Покровську: Ревина Валерія проводить експерименти по очищенню водної суспензії на установці кросс-фильтрації, Бобровский Євгеній в системі CFD-моделювання ANSYS вивчає протікання процеси напилення дрібнодисперсних наночасток на різні поверхні, Дорошенко Микола займається експериментами по напиленю дрібнодисперсних наночасток на вогнетривку цеглину з метою поліпшення його фізичних властивостей та займається 3D-моделюванням лабораторної установки у системі моделювання NX Siemens.

Найбільш вразила атмосфера в університеті – все чітко організовано, продумано до дрібниць, спланована вся робота, і в той же час все доброзичливо, відкрито, кожен співробітник від завідувача кафедри до лаборанта, завжди готовий допомогти та порадити.

Перший місяць в Німеччині пройшов дуже швидко та насичено завдяки дослідам в університеті, подорожам по живописній області Рейнольд-Пфальц, і знайомству з місцевою культурою.

Ми знаходимося в передчутті наступного місяця прибуття в Німеччині і вже запланували безліч заходів, досліджень та подорожей.

Спасибі кафедрам ОПТК ДонНТУ та Mechanische Verfahrenstechnik TU Kaiserslautern за надані великі можливості та перспективи!

Auf Wiedersehen :)

Ревина Валерія, Бобровский Євгеній, Дорошенко Микола.