Паска в університеті Хімії та Технології Чеської республіки, м. Прага

Усім привіт!!! Або чау чау як кажуть у Чехії. Хочу розповісти про те, як пройшов мій тиждень у Празі.

Розпочалось все як завжди з навчання, а саме з мого виступу по неорганічній хімії. Тема мого докладу Chlor-alkali technologydiaphragm process.  Я дуже довго та ретельно готувалась і недаремно, все пройшло просто чудово. Я звичайно дуже хвилювалась (бо виступ на англійській мові), але коли прийшла моя черга відповідати то все хвилювання кудись зникло. Як мені потім сказали виступила я дуже впевнено і всім було неймовірно цікава моя тема. Я намагалась вмістити у свою презентацію як можна більше важливої інформації та діаграм. Ні в кого не виникло питань та дорікань, тому все було добре.

Тиждень пролетів непомітно. В нашому гуртожитку на честь Пасхи чеські студенти зробили для нас справжнє свято. Вони підготували цікаві розповіді про їх традиції, смачну їжу.

Ми навіть розмальовували крашанки. Але вони були зовсім не схожі на наші, українські.

Завдяки цьому святу я познайомилась з багатьма людьми і ми обмінялись неймовірними розповідями про наші країни.

В день самої Пасхи я зі своїми друзями з України та Казахстану відвідала нашу православну церкву. Ми посвятили кулічі, поставили свічки за здоров’я близьких. Ввечері усі гуртом смачно вечеряли та бились яйцями за традицією.

Цей день я запам’ятаю надовго.

Наприкінці тижня ми пішли на футбол.

Грали чеські команди Славія та Градек Кралове, вони давні супротивники. Матч пройшов напружено і приніс перемогу команді за яку ми так вболівали. Перемога за Славією 4:0.

Загалом тиждень пройшов дуже насичено. Я все ближче пізнаю для себе Прагу з її традиціями та дуже привітними людьми. Сподіваюсь і надалі Чехія мене буде тільки радувати.)

Омельченко Світлана.