Наукові будні в університеті Хімії та Технології Чеської республіки, м. Прага

Всім привіт! Після декількох тижнів напруженої праці у лабораторії, мене просто переповнює неймовірне бажання поділитися своїм враженням та захопленням!

Хочу розпочати з того, що після проведення екскурсії по декільком лабораторіям під керівництвом Мирослава Шооша я знаходилася під величезним впливом від найновітнішого обладнання та оснащення, що дозволяє студентам та аспірантам робити найрізноманітніші дослідження. Ще б пак, якщо у вашому розпорядженні знаходиться прилад, що може визначити склад речовини за допомогою рентгенівської дифракції або дослідити поверхню зразка на нанорівні завдяки коливанням електронів приповерхневого шару, є від чого перехопити подих.

Так я гадала, поки не почала сама працювати за цими неймовірно цікавим та складним, з моєї точки зору, обладнанням. Не можу висловити, в якому захваті я перебувала після проведення мого першого синтезу з отримання наночастинок оксиду графена.

Під час синтезу я оволоділа навичками роботи з новим обладнанням таким як фриз-драйєр, сонікатор та евапоратор.

Хоча чого говорити, якщо у них навіть звичайні піпетки відрізняються від наших. Всі ми звикли до скляних, які потребують не аби якої уважності та обережності. Але в лабораторіях ВШХТ їх замінили пластикові й одноразові, що нагадують скоріше авторучку, ніж загальновідому піпетку.

Я насправді невимовно щаслива від такої чудової нагоди вивчати та оволодівати новими техніками проведення експериментальних досліджень за допомогою сучасного хімічного обладнання. Впевнена цей досвід сприятиме моєму розвитку як молодого науковця у сфері хімічних технологій.

Данило Ірина.